• تلفن: 77627501-021
  • info@pdsoft.ir
در ارتباط باشید:

امروزه استفاده کردن از اینترنت، روش زندگی کردن ما و نحوه‌ی تجارت ما را به طور کلی متحول کرده است.
همه ی چیزهایی که ما به آن‌ها نیاز داریم از قبیل اطلاعات، محصولات، خدمات و منابع، همه و همه ی اینها فقط نیاز به یک صفحه کلید دارد و یک کلیک بر روی ماوس.

در واقع این راحتی استفاده کردن از اینترنت است که ما را به سوی حضور آنلاین در اینترنت راهنمایی می کند.اما با توجه به افزایش شرکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در اینترنت، فقط حضور آنلاین در اینترنت کافی نیست بلکه باید در جهت بهبود سئو (seo) نیز اقداماتی را انجام دهیم.شما می توانید برای بهینه کردن سایت خود در موتورهای جستجوگر از یک سری روش هایی استفاده کنید و تدابیر مهمی را برای سایت خود لحاظ کنید .

تا بتوانید با افزایش رتبه صفحه ی خود تعداد بازدید کنندگان سایت را افزایش دهید .به عبارت ساده تر می توان گفت که اگر شما به فکر کسب و کار و در آمد در تجارت خود هستید حتما باید به بهینه سازی سایت خود توجه کنید .

 

پنج دلیل از دلایل اهمیت سئو

 

۱- کسب و کارها آنلاین شده‌اند

امروزه حدود ۹۳ درصد از مردم که به دنبال خرید و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود هستند ، از موتورهای جستجوگر استفاده می‌کنند .بنابراین اگر تجارت شما به صورت آنلاین نباشد، شما شانس دیده شدن خود را توسط سه میلیارد کاربر که هر روز در اینترنت به جستجو می‌پردازند را قطعا از دست خواهید داد.ساختن یک وب سایت تنها قسمتی از برنامه ریزی کلی طراحی یک سایت می باشد .
به همین دلیل گسترش کسب و کار شما در دنیای مجازی،نیازمند این گزینه است که شما رد هنگام سرچ در موتورهای جستجو گر دیده شوید وتوسط کاربران یافت شود .و این مهم ترین نکته ای است که دربحث رتبه بندی جستجو باید به آن دقت داشت. در واقع در تجارت و کسب و کار اینترنتی تمام سعی بر این است که با به کارگیری روش‌‌هایی سودمند بتوانیم رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بالاببریم و آن را به نقطه یک رسانیم.

با توجه به اینکه حدودا یک میلیارد وب سایت فعال در اینترنت است ، رقابت کردن برای رتبه بندی جستجو بسیار سخت شده‌است.
وقتی که به این نکته فکر می کنیم که رسیدن به عدد یک در جستجوی گوگل سخت است و در واقع می توانیم به دید یک چالش به آن نگاه کنیم.جالب است که بدانید که ۷۵ در صد از جسنجو گران اینترنتی به صحات بعد از صفحه ی یک اشاره نمی کنند .
در واقع سئو می تواند برای پیدا شدن وب سایت‌ها نقش بسزایی را ایفا نماید.

بنابر این می توان گفت در رابطه با دیگر راه های بازاریابی از قبیل رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ نویسی، سئو ابزارقدر تمند تری در جهت بهبود رتبه بندی جستجو به حساب می اید.

۲- سئو به عنوان یک راه کارمقرون به صرفه

آمار جالبی که در اینجا وجود دارد در حدود ۷۵ درصد از بازاریابان به مبحث سئوامتیاز مثبت می دهند و از لحاظ برگشت سرمایه به ان درجه‌ی عالی داده‌اند و این به این دلیل است که سئو یکی از مقرون به صرفه‌ترین ابزارها برای تجارت کردن به صورت آنلاین و بدست آوردن نتایجی ثابت و موثر می‌باشد.

سئو متناسب با نیازهای تجاری شما عمل می کند و با در نظر گرفتن بودجه شما می توانیم آن را تنظیم کنیم .در نتیجه می توان گفت سئو نه تنها مقرون به صرفه است بلکه می تواند از نظر مالی بهترین سود را با پایین‌ترین هزینه ارائه نماید .تجزیه و تحلیل کردن کلمات کلیدی، لینک سازی و دیگر تکنیک‌های سئو، همه به یک اندازه نمی‌توانند برای همه کاربردها بکارگرفته شوند.

در واقع قبل از پرداختن به آن باید تحقیقاتی بر روی مخاطبان خود انجام دهید تا متوجه شوید که چگونه راهکارهای سئو باید طراحی و بکار گرفته شوند.با توجه به مطالبی که گفته شده می‌توان نتیجه گرفت، سئو یک سرمایه‌گذاری است که می توان گفت بیش از سود یک سهام بلند مدت را می‌پردازد.

۳- ایجاد ترافیک با نرخ تبدیل بالا توسط سئو

همان ‌طور که قبلا گفته شد، سئو شامل مرحله ی تحقیق است که این مرحله بسیار هدفمند و با بررسی جزییات صورت می‌گیرد.
سئو می تواند از طریق تجزیه و تحلیل کردن کلمات کلیدی بزرگی بازار ومصرف کنندگان را با کلمات کلیدی را که جستجو می کنند را مشخص کند .افرادی که در سئو حرفه ای هستند ، با یک استدلال رفتاری مداوم و پشت سر هم می‌توانند هدف مشخصی که پشت هر کلمه کلیدی می‌باشد را پیدا نمایند .

زمانی که شما هدف خود را با موفقیت بشناسید با پر داختن به نیاز ها نگرانی ها و مسائل مطرح شده در مورد مخاطبان شما می توانید اعتماد ایجاد کرده و تجارت مطلوب تری را خواهید داشت .و این به این معنا است که بازدید کنندگان از سایت شما بیشتر بازدید کرده و تمایل بیشتری نسبت به خرید سایت شما خواهند داشت .

۴- بهره بردن از سئو، نقطه‌ی ضعف رقبا

البته همچنان هم با توجه به سرعت روند رشدسئو بسیاری از شرکت هایی هستند که ازمبحث سئواستفاده نکرده اند ویا آن را بدر ستی استفاده نکرده اند .صاحبان تجارت باید آگاه باشند که سئو یک تخصص است نه تنها یک تلاش که بتوان به راحتی در طول شبانه روزبه موفقیت در آن دست یافت.استفاده کردن از یک مقیاس یکسان و طراحی حرفه‌ای قطعا بازدهی بالایی را برای آن‌ها خواهد داشت.
با این روند کسانی که تا به امروز قابلیت‌های سئو را قبول نکرده اند و هم‌چنان راهکارهای سنتی بازاریابی متوسل شده‌اند، در معرض خطر خواهند بود.

Ipsos OTX تحقیقی را در این زمینه انجام داده ذ‌است ،در این تحقیق یک نمونه تصادفی با جمعیت ۵۰۰۰ نفر را انتخاب کرده و مطالعات بر روی آن‌ها انجام داده است.نتیجه مطالعات این‌گونه بیان شده است که ۷۱درصد از این جمعیت کاربرانی هستند که از تلفن‌های هوشمندبرای جستجو آیتم به خصوص که تبلیغ آن را به صورت آنلاین دیده‌ بودند پرداخته‌اند.

در واقع اگر راهکار سئو به طور صحیح طراحی شده باشد می تواند کسب و کار شما را در موقعیت بالا در نتیجه ی جستجو قرار دهد که برای رسیدن به این گزینه شما نیاز به کسب تخصص در این زمینه دارید.

۵- تکامل پیوسته سئو و ایجاد فرصت‌های بیشتر

ازطرف دیگر، سئو یک فرآیندی پویا است به این یعنی اینکه به محض اینکه کسب و کار شما گسترش یابد سئو هم توسعه پیدا می کند.
در صورتی که ممکن است در هرکدام از روش های دیگر آن روش دستخوش تغیرات شود و نتیجه ی مطلوب را برای شما به همراه نداشته باشد .

اما چیزی که مبحث سئو را از دیگر راه کارها متفاوت می کند این است که به خوبی سئو تحولات بازار را می شناسد و به آن احترام می گذارد و به همین دلیل مورد اعتماد تر است .در این راستا، وب سایت شما و بازاریابی آنلاین باید بصورت هدفمند و استوار باقی بماند.
در واقع می توان گفت که در دنیای مجازی که مداوم در حال تغییر و گسترش است نمی‌تواند بصورت مداوم باشد.

البته سئو هم باید به طور مداوم مورد بررسی و تحلیل قرارگیرد واصلاحات مناسب که لازم است در آن ایجاد شود تا بتواند نسبت به تغییرات بازار، عکس‌العملی درست را انجام دهد.هر چه که سرمایه گذاری و کسب در آمد در فضای اینترنتی رو به افزایش باشد راهکار سئو نیز رو به توسعه است .

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

نام شما*
موضوع*
ایمیل*
نظرات شما