• تلفن: 77627501-021
 • info@pdsoft.ir
در ارتباط باشید:

طراحی سایت آموزشی به صورت معمول برای موسسات و مراکز آموزشی صورت می گیرد که به این وب سایت ها از نوع وب سایت های اموزشی آنلاین هستند .هدف از طراحی وب سایت آموزشی این است که در هر سطحی که آموزشگاه ها باشند از آموزشگاه های کودکان گرفته تا آموزش برای دانش آموزان و یا حتی آموزش برای دانشگاهیان برای معرفی آموزش های تکمیلی و جانبی قطعا برای معرفی خدماتشان و معرفی کلاس های خود به وب سایت نیاز دارند.
وب سایت های آموزشگاهی بهترین جایی هستند که می توانید به وسیله آن سابقه و فعالیت ها و مزایای آموزشگاه خود را در میان رقبای خود به نمایش بگذارید.

مخصوصاً اینکه امروزه اکثر مردم کسانی که برای یادگیری و آموزش پیگیر هستند برای تحقیق و کسب اطلاعات بیشتر و نهایتاً یک تصمیم گیری درست از اینترنت و جستجوهای اینترنتی استفاده می‌کنند.بنابراین وب سایت آموزشگاهی اگر به خوبی طراحی شده باشد و دارای یک مدیریت صحیح باشد می‌تواند در جستجوی گوگل جایگاه خوبی را داشته باشد و به همین دلیل می‌توانند نقش بسزایی در جذب مشتریان آموزشگاه ایفا کند.

علاوه بر جذب مشتریان جدید طراحی وب سایت آموزشی باید به گونه‌ای باشد که فراگیران آموزشگاه و فارغ التحصیلان و یا مشتریان قبلی هم بتوانند به وسیله سایت با آموزشگاه در تعامل باشند و بتوانند از امکانات جدید و محتوا و برنامه های جدید سایت آگاه شوند.

طراجی سایت آموزشی

 

قابلیت های یک سایت آموزشی خوب چیست ؟

 1.  زمان تاسیس آموزشگاه و معرفی آموزشگاه به فراگیران
 2. اخبار اتفاقات جدید در آموزشگاه و سایر اخبار مرتبط
 3. دوره های آموزشی که در حال برگزاری در آموزشگاه می باشد و یا دوره‌های آموزشی که در آینده تشکیل می شود
 4. اعلام سرپرست های آموزشی و دستاوردهای دوره های آموزشی مختلف مربوط به آموزشگاه
 5. شرایط و نحوه ثبت‌نام نمودن متقاضیان در آموزشگاه
 6. برنامه ی زمان بندی شده ی کلاس ها
 7. معرفی کردن کتابها و جزوه های آموزشی
 8. فروش کتاب های مورد نیاز برای هر دوره و جزوات مربوط به هر گروه آموزشی و سایر وسایل کمک آموزشی
 9. صادر نمودن کارت آزمون
 10. صدور کارنامه و اعلام نتایج
 11. طراحی نمودن پاورپوینت تدریس اساتید و نمونه‌های سوالات ترم های گذشته
 12. گالری تصاویر که نشان دهنده آموزشگاه و فعالیت‌های مربوط به آن می باشد
 13. قسمتی جهت درج نمودن نظرات فراگیران برای انتقادات و پیشنهادات مربوط به آموزشگاه و دوره های آموزشی
 14. معرفی نمودن اساتید و مربیان آموزشگاه و قرار دادن رزومه آنها در وب سایت آموزشگاه
 15. انجمن گفتگوی ویژه تعامل فراگیران آموزشگاه با یکدیگر و تعامل فراگیران و اساتید با هم
 16. برگزار نمودن نظرسنجی های آنلاین در مورد دوره های آموزشی فعلی و دوره های جدیدی که در آموزشگاه می‌خواهند برگزار شود.

 

طراحی سایت آموزش آنلاین

امروزه با تکنولوژی اینترنت به یکی از بهترین ابزارهای آموزشی مبدل شده است .برگزاری دوره‌های آموزشی و کلاس های مجازی در وب سایت‌های اینترنتی به یک امرهمگانی تبدیل شده است که همزمان با افزایش ضریب نفوذ و سرعت اینترنت در تمامی کشورمان یکی از بهترین فرصت های به شمار می‌رود جهت راه اندازی کسب و کار و آینده دارترین روش های آموزش است.

مهمترین مزیت آموزش آنلاین و مجازی نسبت به آموزشگاه های سنتی در این قسمت است که مشتریان آنها به منطقه و شهر آموزشگاه محدود نمی شود و هر کسی می‌تواند در هر نقطه‌ای از کشور که باشد و یا حتی در هر نقطه از جهان که باشد می‌توانند از خدمات آموزشی استفاده کند.بنابر این امکانات لازم برای آموزشهای مجازی می‌توانند یا به صورت مستقیم و مستقل در قالب یک سایت آموزشی طراحی شود و یا می‌توانند به سایت یک آموزشگاه سنتی اضافه شود.

امکاناتی همچون تعریف دوره های آموزشی رایگان و تعریف دوره های آموزشی با گرفتن شهریه یا حق اشتراک و کلاس های مجازی با قابلیت اینکه بتوانید به صورت آنلاین بین استاد و فراگیران گفتگو برای مباحث درسی صورت گیرد و یا امکان برگزاری آزمون ها به صورت آنلاین.

 

طراحی یک وب سایت آموزشی برای چه کسانی کاربرد دارد؟

همه موسسات و مراکز آموزشی از جمله مهد کودک ها مدارس و کلاس های زبان و معلمان و کلاس های کنکور و اساتید می توانند از وب سایت های آموزشی برای فعالیت های خود استفاده کنند .
همچنین افرادی که دانش و مهارت خاصی دارند و علاقه مند به آموزش آن به دیگران هستند میتوانند یک وبسایت آموزشی را راه اندازی کنند و از طریق آن وب سایت ضمن ارائه دانش و تجربیات خود به دیگران برند شخصی خود را نیز در معرض نمایش بگذارند.

 

طراحی سایت آموزش مجازی

 

 

ویژگی ها و مزایای طراحی سایت آموزشی

سایت های آموزشی که طراحی می شوند باید دارای امکاناتی که ذکر می‌شود باشند اولین گزینه گرافیک مناسبی است که این گرافیک ضمن ایجاد جذابیت چشم را نیز خسته نکند.

زیرا کاربران مدت زمان قابل توجهی را در سایت‌های آموزشی سپری می‌کنند و خواندن مطالب آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر را اذیت نکرده و کار بر تمرکز خود را از دست نداده و خسته و کمتر احساس خستگی کنند و باعث علاقه مند تر شدن کاربران به مطالعه بیشتر شود.

همچنین کاربر باید بتوانند به راحتی به قابلیت‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشد به همین علت منو ها و رابط کاربری آسان در طراحی یک وب سایت آموزشی بسیار حائز اهمیت است.سیستم مدیریت محتوای ساده و سریع در طراحی وب سایت آموزشی از جمله مزایای قابل انکار برای مدیران سایت های آموزشی است .

مدیر سایت آموزشی باید به صورت دائمی محتوای سایت را به روز کنند و علاوه بر آن متن ها تصاویر و ویدیوهای آموزشی را در اختیار مخاطبان قرار دهد که به سرعت آپلود شود.اما بدون شک مهمترین گزینه برای طراحی هر وب سایت قرار گرفتن محتوای آن این سایت در بالاترین نتایج جستجوی گوگل است که باید قالب و معماری سایت کاملاً مطابق با جدیدترین الگوریتم های گوگل سایر موتورهای جستجوگر طراحی شود.

بنابر این ما به شما طراحی یک وب سایت آموزشی را پیشنهاد می دهیم که بتواند کلیه ی اهداف مرتبط به یک وب سایت آموزشی را برای شما تامین نماید.

این اهداف را به صورت کلی شامل راه اندازی یک وب سایت اموزشی است که بتوانیم توسط آن کلیه اطلاعات لازم را با هدف آموزش و یادگیری و اطلاع رسانی کلیه ی برنامه های آموزشی و معرفی آنچه به فراگیری اموزشی مرتبط است دراختیار فراگیران قرار دهیم.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که طراحی یک وب سایت آموزشی برای تمامی رده های سنی امکان پذیر است .
یعنی شما حتی می توانید برای رده ی سنی کودکان یک وب سایت آموزشی را طراحی کنید که پاسخگوی کودکانه نیز باشد و مطابق با سن انها نکات اموزشی را ارائه دهید .

حتی ارائه کردن پک های آموزشی نیز در یک وب سایت آموزشی اتفاق می افتد شما با توجه به محتوای آموزشی خود می توانید محتوای خود را به صورت پک های آموزشی که یا به صورت جزوات یا به صورت CD های آموزشی است در اختیار فراگیران قرار دهید .

البته شایان ذکر است که شما با نداشتن یک وب سایت آموزشی تنها بسیاری از مخاطبان خود را از دست نداده اید بلکه رقیبان خود را نیز خوشحال نموده اید .

ما در پدید آوران نرم افزار این امکان را برای شما فراهم می سازیم که با استفاده از امکانات و متخصصان درامر طراحی وب سایت آموزشی به شما یاری رسانیم .

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

نام شما*
موضوع*
ایمیل*
نظرات شما