• تلفن: 77627501-021
 • info@pdsoft.ir
در ارتباط باشید:

امروزه برای کسب و کارهای مختلف نرم افزار جز مهم ترین بخش ها می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های ما طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای سفارشی می باشد. شما نیاز دارید نرم افزاری خاص شما طراحی شود و نیازمندی های سازمان یا شرکت شما را برطرف نماید. همچنین نیاز دارید نرم افزار جامعی برای شما طراحی شود که هم نسخه تحت وب داشته باشد و هم نسخه موبایل. در این زمینه ما تجربه بالا و باکیفیتی را همراه داریم که می توانیم نیاز شما را به صورت کامل پیاده سازی نمائیم.

 

اپلیکیشن اندروید چیست ؟

برای اینکه بتوانیم در باره ی اپلیکیشن اندروید صحبت کنیم ابتدا باید با معنای واژه اپلیکیشن آشنا شویم.

 

اپلیکیشن چیست ؟

در مورد اینکه اپلیکیشن چیست و چگونه از آن استفاده می شود باید به این نکته اشاره کرد که در واقع اکثر نرم افزار هایی که امروزه از آن استفاده می کنیم در تعریف اپلیکیشن جای می گیرد .

پس فقط نرم افزارهای سیستم مانند سیستم عامل و زبان های برنامه نویسی جزیی از اپلیکیشن ها محسوب نمی شوند.ممکن است زمانی که تصمیم می گیرید کاری را انجام دهید برای انجام آن کار بر روی سیستم به یک نرم افزار نیاز داشته باشید.به طور مثال ممکن است شما بخواهید بر روی یک عکس یک ویرایش خاصی را انجام دهید برای این کار باید از اپلیکیشن فتوشاپ استفاده کنید .

شاید هم برای مرور بر روی صفحات اینترنتی نیاز به یک مرورگر داشته باشید که برای این کار می توانید از اپلیکیشن های کروم یا فایر فاکس استفاده کنید .
بنابراین می توانیم به این نتیجه برسیم که برای انجام کارهای مختلف روزانه می توانیم از اپلیکیشن های مختلفی بنا به کاربرد آن ها استفاده کنیم .اما باید در هنگام استفاده از این اپلیکیشن ها به این نکته توجه کنیم که این اپلیکیشن ها برای سیستم عامل های متفاوتی ارائه شده است .

توسعه دهندگان نرم افزار سعی می کنند که تا حد امکان یک اپلیکیشن را بتوانند برای سیستم عامل های مختلف و یا برای دستگاه های مختلف ارائه دهند.برای مثال یک اپلیکیشن جستجوگر ممکن است برای کا مپیوترهای خانگی ارائه شود اما قابلیت استفاده بر روی تبلت و یا حتی استفاده بر روی موبایل را نیز داشته باشد .در این زمینه می توانیم به اپلیکیشن کروم اشاره کنیم این اپلیکیشن هم بر روی کامپیوتر های خانگی قابل استفاده است و هم قابلیت پیاده سازی بر روی تبلت و موبایل را دارد.

 

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

 

 

 

اپلیکیشن اندروید چیست ؟

اپلیکیشن اندروید یا همان نرم افزار موبایل اندروید ابزاری است که کاربر توسط آن می تواند فعالیت های مورد نیاز خود را بسته به کاربری این اپلیکیشن انجام دهد.برای دانلود کردن این اپلیکیشن موبایل فروشگاه هایی وجود دارد که کاربران می توانند به صورت رایگان آن را دانلود نمایند.اپلیکیشن های اندروید ممکن است بسته به سازنده ی آن به صورت رایگان و یا به صورت پولی ارائه گردد .

ممکن است که شما بخواهید برای ایده خود و یا فعالیت اختصاصی مربوط به شرکت خود یک اپلیکیشن را به صورت اختصاصی طراحی نمایید .در صورتی که تصمیم به چنین کاری داشته باشید باید این کار را به شرکت های طراحی اپلیکیشن و موبایل بسپارید .طراحی اپلیکیشن با توجه به نیاز ها و خواسته ها ی مشتری طراحی می شود به او ارائه می گردد.

 

سیستم عامل iOS چیست؟

iOS اولین و تنها نسل سیستم عاملی است که اپل برای دستگاههای موبایل و قابل حمل خود طراحی کرده است .این سیستم عامل برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ بر روی دستگاه ایفون توسط کمپانی اپل ارائه شده است و تا پیش از سال ۲۰۱۰ نیز به نامiPhone OS در بازار شناخته می شده است .آی پد تاچ ، آیفون و تبلت های ایفون به این سیستم عامل مجهز هستند. و کمپانی اپل مجوز استفاده از این سیستم عامل را به هیچ کمپانی دیگری واگذار نمی کند.

ایده اصلی استفاده کردن از این سیستم عامل استفاده کردن از رابط کنترلی چند لمسی است.به طور مثال برای جابه جا کردن صفحات درiOS فقط نیاز به کشیدن یک انگشت بر روی صفحه است .در باره ی اپلیکیشن iOS می توان گفت که درقسمت معماری از چهار لایه Core OS، Core Services، Media Layer و Cocoa Touch تشکیل شده است .کمپانی اپل با منتشر نمودن نسخه ۴ اپل قابلیت Multi-Tasking را به سیستم عامل اختصاصی خود یعنی iOS اضافه نمود .نسخه ۵ این سیستم عامل نیز اولین سری از سیستم عامل iOS است که بر پایه ی پردازش ابری است .

iOS از نظر معماری به سیستم عامل Mac شباهت زیادی دارد . در سیستم عامل iOS همانند سیستم عامل Mac از مرورگر سافاری برای مرور وب استفاده می شود و از نرم افزار «آی تیونز» برای پخش موزیک و مدیریت کتاب ها، دفترچه تلفن و اپلکیشن ها استفاده می شود. یکی از موفقیت های مهم اپل در ساخت این سیستم عامل راه اندازی فروشگاه اینترنتی App Store است.این فروشگاه تا پایان سال ۲۰۱۱ بیش از ۵۰۰ هزار اپلیکیشن را در خود جا داده است .

 

 

طراحی اپلیکیشن

 

کمپانی اپل نرم افزار های موجود در App Store را با بستن قرار داد با برنامه نویسان ارائه می دهد و هر کس می تواند با استفاده کردن از ابزارSDK سیستم عامل iOS اپلیکیشن را طراحی کند .پس از طی کردن این مراحل می تواند بعد از در یافت مجوز از اپل، آن را در App Store با قیمت دلخواه خود بفروش رساند .این سیستم عامل پس از انتشار مورد هدف هکر های سیستم عامل قرار گرفته است .

به این ترتیب بود که هکرها موفق شدند که هم قفل شبکه موبایل (Sim Lock) گوشی های آیفون را بشکنند و هم محدودیت نصب اپلیکیشن ها بر روی این سیستم عامل را با وارد شدن به سیستم امنیتی درمرورگر سافاری و الگوریتم خواندن فایل های PDF هک کنند و از ان ها استفاده کنند به این کار اصطلاحا «Jailbreak» می گویند .

پس از ارائه نسخه ۵ که در اکتبر ۲۰۱۱ به همرا آیفون ۴s همراه بوده است کاربران توجه بیشتری به تفاوت های این نسخه با نسخه ی قبلی آن کرده اند.این نسخه از iOS بر پایه ی مفهوم پردازش ابری طراحی شده است و همچنین دارای اپلیکیشن پیام فوری iMessage، خبرخوان Newsstand و اپلیکیشنی برای مدیریت اخطارها (Notifications) می باشد.این کمپانی اعلام کرده است که در این نسخه جدید ۲۰۰ قابلیت جدید نسبت به نسخه پیشین گنجانده شده است .

 

چرا از اپ موبایل استفاده می کنیم؟

شاید متوجه شده باشید که این روزها بسیاری از شرکت ها و یا برند هایی که با آن سر و کار داریم دارای اپلیکیشن موبایل شده اند و از این طریق می توانند به راحتی با مشتریان خود ارتباط بر قرار کنند .معمولا شرکت هایی از این خدمات استفاده می کنند که تلاش می کنند جدید ترین خدمات را به مخاطب های خود عرضه کنند.ما در این جا به چند مزیت اپلیکیشن موبایل که در بازار کار حائز اهمیت است می پردازیم با ما همرا باشید.

 •  اگر اپ داشته باشید همیشه دیده می شوید.
 • مردم در طول روز زمان زیادی را به موبایلشان اختصاص می دهند و طبق آمار به دست آمده بیشتر از متوسط جهانی از گوشی های هوشمند استفاده می کنند،البته این درست است که کاربران بیشتر از اپلیکیشن های مشخصی در طول روز استفاده می کنند که البته اغلب انها شامل شبکه های اجتماعی برای پیام رسانی است .اما برای استفاده از انها قطعا باید اپ های خود را مرور کنند که این کار قطعا باعث دیدن اپ شما شده و جایگیری آن در ذهن کاربر است.

 • ایجاد کردن کانال های مستقیم برای بازار یابی
 • امروزه کارهای زیادی را می توانیم توسط اپلیکیشن موبایل انجام دهیم مانند در یافت اطلاعات یا رویدادها ،پیگیری اخرین اخبار ،پیگیری تخفیفات و……که با داشتن یک اپلیکیشن در واقع در خانه ی کاربران است .همچنین می توانید با ار سال اعلان جدیدترین اتفاقات را به کاربران اعلام کنید و مطالب مورد نظرتان را در موقع مشخص به انها یاد آوری کنید .

   

   

  طراحی اپلیکیشن اندروید

   

 • برای مشتریان ارزش یابی بگذاریم
 • به وسیله ی اپلیکیشن موبایل می توانیم امکانات گوناگونی را به مشتریان ارائه دهیم و کار را برای انها ساده تر کنیم اگر طرح های وفاداری داشته باشید و یا از طرح های باشگاه مشتریان استفاده می کنید پس احتمالا از سوابق خرید مشتریان خوداگاه هستید .شما با استفاده از اپ موبایل می توانید کلیه ی این اطلاعات را به سهولت به دست بیاورید در نتیجه باعث تعامل بهتر شما با کاربران شده و این باعث حفظ مشتریان شده و تبدیل انها به مشتریان وفادار است.

 • برند سازی

برند سازی یعنی اینکه مشتری برند شما را بشناسد و بتواند ان را به خاطر بیاورد،این که مشتری یک برند را بشناسد و آن را به خاطر بیاورد بسیار مهم است و نقش مهمی در خرید خواهد داشت .اگر مشتری شما را نشناسد و نداند که برند شما چیست قطعا موقع خرید به شما مراجعه نخواهد کرد.بنابراین هدف بسیاری از کار ها است که با استفاده از اپلیکیشن موبایل می تواند به شما کمک زیادی بکند.هرچه مشتریان بیشتر از اپلیکیشن شما استفاده کنند بیشتر تمایل پیدا می کنند که از شما خرید کنند و این استفاده مکرر از نام و برند شما می شود تا برند تان بیشتر دیده شود و در خاطر بماند .